wtorek, 13 maja 2014

Lodziarnia Donizetti - ulica Świętego Marka 23, Kraków (fotorelacja)

Słońce, wakacje, pogoda . . . za tym tęsknie najbardziej i z niecierpliwością czekam na urlop i piękne słoneczne dni. Tymczasem, aby przybliżyć sobie trochę tych chwil, delektuję się lodami, spacerując po moim ukochanym Krakowie.
Opisywałam Wam już jedną, chyba najbardziej znaną krakowską lodziarnię na Starowiślnej  (TUTAJ), a teraz przyszła pora na kolejną.
Lodziarnia Donizetti na ulicy Świętego Marka 23.Miejsce i lokalizacja? Jak widzicie znakomita! Samo centrum Krakowa. 

Lodziarnia swoim wyglądem zachęca, aby wejść do środka. Tym bardziej, że co chwilkę wychodzi z niej ktoś trzymający w ręku wafel pełen lodów - nie da się oprzeć. :)

Menu i cennik, chyba jest całkiem przyzwoicie, nie uważacie?

Bardzo estetyczne metalowe pojemniki skrywają w sobie ogrom smaków. 

I nie pozostaje nic innego, jak wygodnie sobie usiąść i degustować . . .

Lodziarnia Donizetti już od dawna była na liście moich "lodowych" podróży. W końcu udało mi się tam dotrzeć i muszę Wam powiedzieć, że nie żałuję! Od tego czasu byłam już w lodziarni kilka razy i wychodziłam z niej zawsze z uśmiechem na twarzy.
Po pierwsze, pierwsze wrażenie ;) kiedy przekraczamy progi jest bardzo pozytywne. Lokal być może nie jest ponadprzeciętnie piękny, ale jest schludny, zadbany i widać, że właściciele starają się, aby wyglądał ładnie. Zresztą czy w lodziarni wygląd jest aż tak ważny skoro i tak większość osób bierze lody na wynos?
Chociaż w Donizetti znajdują się również inne dania, jak naleśniki, gofry czy czekolada, ale powiem Wam szczerze, że nic z tych produktów nie kosztowałam, skupiłam się tylko i wyłącznie na lodach.
A jakie one są? Są pyszne! Produkowane przez rodowitego Włocha i jeśli mieliście kiedyś okazję kosztować włoskich lodów, to te są podobne. Gęste, kremowe, intensywne, ciężkie i takie jakby lekko ciągnące. Wybór smaków jest ogromny i zaskakujący, a także często ulega zmianie w zależności od dnia. Możemy spotkać lukrecję, ryż na mleku, mascarpone z orzechami, prażone jabłko z cynamonem i inne bardzo ciekawe smaki (oczywiście oprócz tych standardowych).
Donizetti jak pisze samo o sobie na swoim FanPage'u  to "Zdrowie i "czysta etykieta". Tylko świeże mleko, tylko świeże owoce (conajmniej 50%!) i tylko szlachetne składniki- takie jak cukier gronowy i cukier trzcinowy.". Sprzedawca również potwierdził mi te informacje i powiedział, że lody produkowane są codziennie i na bieżąco. Jedna gałka (choć w zasadzie lody nie są gałkowane, tylko nakładane szpatułką) kosztuje 3 zł co mało nie jest, ale porcja jest porządnej wielkości i myślę, że można tą cenę uznać za stosowną co do ilości, jakości i doznań smakowych.
To co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, to to, że Pani sprzedająca bardzo chętnie i bez żadnych oporów pozwoliła mi na degustację lodów (ponieważ nie mogłam zdecydować się co wybrać z tej różnorodnej lodowej palety).
Smaków jakich kosztowałam w lodziarni było naprawdę dużo, ale chyba najbardziej przypadły mi do gustu wszystkie mleczne (przepyszne było mascarpone z orzechami!). Lody owocowe są równie dobre, jednak pamiętajmy iż są to sorbety, bardzo nasycone i orzeźwiające, ale trochę żałuję, że nie mają w swoim menu mlecznych smaków owocowych (np. truskawki). Jeśli kuszą nas te nietypowe propozycje (bo mnie bardzo!), poprośmy sprzedawcę o wcześniejszą możliwość skosztowania, ponieważ niektóre mogą nas zaskoczyć. Mnie nie przypadły do gustu lody lukrecjowe, które były niesamowicie intensywne i mnie aż drażnił ich mocny zapach i bardzo się cieszę, że nie zamówiłam całej gałki. :)
Reasumując, jeśli szukacie dobrych lodów to polecam Wam to miejsce. 
Dajcie znać jak było. :)

Obiekt otrzymuje w skali KamEat:  25 punktów - LOKAL BARDZO DOBRY !!!

KATEGORIA:
KRYTERIA I PRZEDZIAŁ PUNKTOWY:
UZYSKANE PUNKTY  przez Dionizetti (Kraków):
Potrawa
Świeżość (0-2 pkt)
2
Jakość (0-2 pkt)
2
Harmonia Smaków (0-2 pkt)
2
Zapach (0-1 pkt)
1
Temperatura (0-1 pkt)
1
Konsystencja (0-1 pkt)
1
Element zaskoczenia, nietuzinkowość (0-1 pkt)
1
Zgodność z opisem (0-1 pkt)
1
Czas oczekiwania (0-1 pkt)
1
Samopoczucie po (0-1 pkt)
1
Sposób podania
(0-3 pkt)
2
Cena
(0-5 pkt)
3
Obsługa
(0-3 pkt)
2
Wygląd lokalu
(0-4 pkt)
3
Dojazd i komunikacja
(0-2 pkt)
2
SUMA:
MAX 30 pkt
PRZYZNANO: 25 pkt

Interpretacja wyników: 
0 - 14 lokal bardzo słaby (nie warto go odwiedzać)
15 - 18 lokal przeciętny (można się udać jedynie w "wielkim głodzie")
19 - 22 lokal przyzwoity (lokal spełnia wszystkie podstawowe wymagania, można udać się raz na czas lub przy okazji)
23 - 26 lokal bardzo dobry (warto odwiedzić to miejsce)
27 - 30 lokal zachwycający (lokal, który dostarczy nam niezapomnianych wrażeń)

!!! Aby dowiedzieć się więcej szczegółów o Skali KamEat wejdź TU !!! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz