sobota, 19 kwietnia 2014

Wielkanocny Stół (Easter Decoration)

W tą wyjątkową i niezwykłą Niedzielę, Pierwszy Dzień Świąt Wielkanocnych, a zarazem ostatni dzień Triduum Paschalnego atmosfera jaka panuje w naszych domach jest jedyna w swoim rodzaju i warto o nią zadbać pod każdym względem.
Abyśmy mogli spokojnie, wyjątkowo i z pełną satysfakcją przeżyć ten okres warto zadbać również o estetykę naszych stołów, bo to głównie przy nich spędzamy czas z naszymi najbliższymi.
Poniżej napiszę Wam kilka moich porad na ten temat i pokaże Wam mój tegoroczny Wielkanocny Stół, który może będzie dla kogoś wskazówką i inspiracją.


Po pierwsze kolory Wielkanocnego okresu powinny być wiosenne, tzn. świeże, soczyste, żywe w barwach budzącego się życia, warto pamiętać, że orzeźwiające kolory nie muszą być ostre i odblaskowe, bardzo ładnie na Wielkanocnym Stole wyglądają pastele. Myślę, że każdy wie jakie kolory najpiękniejsze są na Wielkanocne Święta, ale tak w skrócie z pewnością są to wszelkie odcienie żółci, zieleni, bieli, a także pastelowe odcienie np. błękitu, różu.
Jeśli łączenie kolorów nie jest naszą mocną stroną dobrym wyjściem będzie użycie w głównej mierze klasycznej bieli, która zapewni elegancję i lekkość.Pięknym dodatkiem na Stole są też żywe kwiaty. Tutaj przeważają klasyczne wierzbowe bazie, żonkile, brzozowe gałęzie z młodymi pędami, tulipany, ale możemy postawić też na niezwykłe kompozycje, np. z kwiatów magnolii. Ważne aby były to żywe rośliny. Równie dobrze możemy przyozdobić nasz stół świeża rzeżuchą, zasadzoną w pięknym ozdobnym naczyniu.


Nasza dekoracja może również zawierać elementy ozdobne typowe dla Wielkanocy, takie jak jajka, baranki, zajączki, kaczuszki pamiętajmy jednak aby zachować umiar i odpowiednia dopasować do siebie elementy. Warto też postawić na naturalne dodatki, może np. elementy drewna.
Zdecydowanie postawmy na klasykę i proste formy.


Praktyczną, dobrą i tanią dekoracją są też serwetki. Do wyboru jest ich całe mnóstwo, a potrafią zdziałać cuda. Dobierzmy tylko odpowiednio wzór i kolorystykę. Możemy również pobawić się i stworzyć różne kształty z serwetek, w Internecie znajdziemy bardzo dużo różnych kombinacji.  


Ważna jest także cała zastawa stołowa. Musimy zadbać o doskonale wykrojony i odświętny obrus, piękną zastawę (koniecznie taka sama dla wszystkich!) i sztućce. Możemy zaszaleć z fakturą używanych przez nas materiałów i wpleść w elementy kompozycji trochę koronki, tiulu, muślinu, a może nawet żakardu. 


Kochani, chciałam Wam także złożyć serdeczne życzenia, by uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszył Wam każdego dnia, by wszystkie chwile były wyjątkowe i warte zapamiętania, trzema słowami - wiosny w sercu ! :)

Z całego serca Wam życzę
Kamila

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz