poniedziałek, 17 lutego 2014

PLACES! I Skala KamEat.

Tworzę dla Was całkiem nową kategorię na blogu - PLACES.
Będę tam zamieszczać moje subiektywne opinie dotyczące danego miejsca (głównie recenzje kulinarnych obiektów) na mapie Polski (w dużej mierze Kraków), a później może i innych krajów.
Recenzje będą opisane słownie, a także każdemu miejscu będę przyznawać punkty, abyście mogli dowiedzieć się jak najwięcej o danym lokalu.
Może uda mi się zachęcić Was do odwiedzania różnych, ciekawych miejsc, bo przecież takie wyjścia to nie tylko jedzenie, ale również ciekawe przeżycie, relaks, możliwość odkrywania nowych horyzontów i poznania innych ludzi, a także własnego ja. :)
Chcąc uwzględnić pewne standardy, których oczekuję od każdej restauracji do której się wybieram, stworzyłam własną Skalę "KamEat", która pozwoli szybko i sprawnie pokazać czy dany lokal jest według mnie godny uwagi i warty odwiedzenia, czy też można go sobie "darować" w swoich kulinarnych wyprawach. Skala ma odzwierciedlić moje doznania po wizycie w określonym miejscu, w szczególności doznania smakowe i kulinarne odkrycia. Nie uwzględniam kaloryczności, diet i innych tym podobnych rzeczy, ponieważ każdy sam może zadecydować co wybierze z menu, ale jeśli knajpka jest dobra, to nie ma znaczenia jaką potrawę wybierzemy (czy kaloryczną czy nie) bo powinna być ona równie pyszna i wykonana na tym samym poziomie.
Chciałam jednak zaznaczyć, że wszelkie pozostałe informacje (jak charakter restauracji i jej profil, obecność potraw wegetariańskich i np. uwzględnienie w restauracji diety bezglutenowej, kącika dla dzieci czy też restauracje przyjazne rodzinom, wegetarianom, a może nawet zwierzętom itd) zostaną uwzględnione w opisie słownym.  

Przedstawiam Wam Punktację KamEat:
Potrawa: 0-13 punktów
- świeżość 0-2 pkt (0-nieświeże, 1- normalne,świeże, 2-bardzo świeże)
- jakość składników 0-2 pkt (0- zła jakość produktów, 1- produkty normalne, 2- produkty wysokiej klasy)
- harmonia smaku, połączenie i skomponowanie składników w całość 0-2 pkt (0-całość nie współgra ze sobą, 1- połączenie normalne, dobre, 2- połączenie nietuzinkowe, zachwycające)
- zapach 0-1 pkt (0- niezachęcający, 1- zachęcający)
- temperatura 0-1 pkt (0-nieodpowiednia do potrawy, 1- odpowiednia do potrawy)
- konsystencja 0-1 pkt (0-nieodpowiednia do potrawy, 1- odpowiednia do potrawy) 
- element zaskoczenia, nietuzinkowość 0-1 pkt (0-brak, 1- kulinarne odkrycie smaku)
- zgodność z obietnicą, opisem potrawy w menu 0-1 pkt (0-brak elementów, 1- pełna zgodność)
- czas przygotowania, oczekiwania  0-1 pkt (0- nieproporcjonalnie długi do przygotowania potrawy, 1- proporcjonalnie do przygotowania potrawy)
- samopoczucie po konsumpcji (ból brzucha, nudności, rewolucje żołądkowe itp.) 0-1 pkt (0- złe samopoczucie, 1-samopoczucie bez zmian, dobre

Sposób podania: 0-3 pkt (0-brzydko, 1- normalnie 2- ładnie, 3- zachwycająco)

Cena (w stosunku do jakości i ilości dania): 0-5 punktów (0- cena zupełnie nie idzie w parze z jakością i ilością dania, 1- cena znacznie zawyżona, 2- cena wysoka, 3- cena normalna, 4- cena korzystna 5- niezwykle korzystna cena w stosunku do ilości i jakości dania)

Obsługa: 0-3 punktów (0- obsługa całkowicie nieodpowiednia, 1- obsługa posiada spore braki 2- standardowa obsługa, 3- obsługa bardzo dobra, na najwyższym poziomie)
  Wygląd Lokalu (w tym mieści się także czystość, zapach itp.): 0-4 punktów (0- lokal zaniedbany, brzydki 1- lokal schludny, ale przeciętny z wyglądu, 2- lokal zachowuje wszelkie standardy, wygląd bardzo przyzwoity, 3- lokal zadbany  4- lokal prezentuje się znakomicie)

  Dojazd i lokalizacja: 0-2 punktów (0- zły, 1- przyzwoity, 2- bardzo dobry)
  Suma 30 pkt

  0 - 14 lokal bardzo słaby (nie warto go odwiedzać)
  15 - 18 lokal przeciętny (można się udać jedynie w "wielkim głodzie")
  19 - 22 lokal przyzwoity (lokal spełnia wszystkie podstawowe wymagania, można udać się raz na czas lub przy okazji)
  23 - 26 lokal bardzo dobry (warto odwiedzić to miejsce)
  27 - 30 lokal zachwycający (lokal, który dostarczy nam niezapomnianych wrażeń)


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz