piątek, 14 lutego 2014

Kitchen Inspiration

Chcąc pokazać Wam mieszkanie, chyba nie ma innej możliwości i muszę zacząć od bardzo ważnego dla mnie pomieszczenia - Kuchni.
Moja kuchnia cały czas się tworzy, ponieważ remont nadal trwa, co nie zmienia faktu, że za jakiś czas i ona ujrzy światło dzienne, a raczej bloga. :) .
Ale jeśli i Wy planujecie odświeżyć lub całkiem przebudować swoją kuchnię ten post jest dla Was.


 Oto kilka moich porad jak stworzyć to wymarzone miejsce:

 1. Zacząć trzeba od spraw przyziemnych, tzn. jakie nakłady finansowe możemy przeznaczyć na swoją kuchnię. Oczywiście nawet przy niewielkim budżecie można stworzyć indywidualne i piękne wnętrza (przecież nie trzeba od razu wywracać wszystkiego do góry nogami, niewielkie zmiany też potrafią być wielkie), jednak trzeba to wszystko logicznie poukładać i stworzyć plan działania.

2. Kuchnia ma być dla Ciebie i Tobie się ma podobać. Pamiętaj, że nie musisz być trendy i nie wszystko musi być top. Wygląd wnętrza (jak wszystkiego innego) to kwestia gustu, dzięki temu jest taka piękna różnorodność.
Oklepane wzory niech idą do lamusa (choć pamiętajmy, że klasyki są niezmiennie piękne). Chodzi o to że wnętrze ma być "Twoje".

3.  Koniecznie zaplanuj i określ czego oczekujesz w wyglądzie kuchni i co Ci się podoba (np. nowoczesne kuchnie lub w klimacie retro, jasne przestrzenie, stonowane lub intensywne kolory, połysk i lustrzane faktury, dużo drewna, posadzki ciemne, jasne itd.) to pozwoli skrócić czas poszukiwań i uniknąć niechcianych i nieprzemyślanych elementów. Trzeba także uwzględnić bardzo ważną kwestię - indywidualną funkcjonalność. Zastanówmy się co jest dla nas najważniejsze w kuchni i co jest niezbędne w bezpiecznym i wygodnym dla nas funkcjonowaniu (np. ja potrzebuję gniazdko kontaktowe blisko płyty kuchennej, ponieważ często używam tam blendera i miksera) .

4. Ten punkt bezpośrednio wiąże się z punktem 2, a mianowicie aby określić co lubimy konieczne są INSPIRACJE. Uważam, że warto, a nawet trzeba szukać inspiracji- wszędzie.

5. Jeśli już określimy jaki nasza kuchnia ma przyjąć styl to kolejnym elementem jest nieuniknione szukanie odpowiednich materiałów w sklepach. Możemy zaczerpnąć porad specjalistów, którzy doradzą nam w niezbędnych kwestiach i pomogą dobrać materiały odpowiednie dla naszych potrzeb i wizji wnętrza. Warto zrobić sobie wstępny szkic i projekt kuchni (tak, tak nie musimy posiadać wielkich zdolności artystycznych) a ułatwi on nam i naszym doradcą przestrzenne wyobrażenie sobie przyszłej kuchni.

6. Następnie gdy już wszystko wybierzemy można zabierać się za remont, a to czy chcemy zatrudnić fachowca czy podejmujemy się remontu sami zależy tylko od nas, naszych umiejętności i zmian jakich chcemy dokonać. Oczywiście nie jestem zwolenniczką rzucania się na głęboką wodę - jeśli wiemy, że czegoś nie jesteśmy w stanie zrobić sami, dajmy szansę wykazać się tym, którzy znają się na tym najlepiej. :)

Kilka moich Inspiracji.* wszystkie zdjęcia pochodzą z różnych źródeł Internetowych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz