środa, 18 lipca 2012

Białe Makaroniki z Nutellą

Praktyka czyni mistrza. 
W przypadku francuskich macarons zgadzam się z tym w 100 %. 
Aby zrobić idealne makaroniki naprawdę trzeba trochę poćwiczyć. Po pierwsze trzeba wyczuć odpowiednią konsystencję gotowej masy na makaroniki, czas schnięcia i dobrze znać swój piekarnik.
Białe makaroniki z nutellą smakują wyśmienicie! 
Proporcje na makaroniki zaczerpnięte od Felluni.


Składniki:

Makaroniki: 
  • 70 g wysuszonych białek (do miseczki przelewamy białka i odstawiamy na 12-24 godzin w temp. pokojowej, warto odstawić 10 g więcej, ponieważ ilość w czasie wysychania maleje)
  • 170 g cukru pudru
  • 100 g mąki migdałowej
Białka ubić na sztywno, dodać 35g cukru pudru i ubijać na zmniejszonych obrotach miksera przez 3 minuty. Pozostałą ilość cukru pudru (135 g) przesiać z mąką migdałową. Wmieszać sypkie składniki do białek. Masa nie może być za gęsta, ale nie może też być całkiem rzadka. 
Masę przełożyć do rękawa cukierniczego, wycisnąć równe krążki na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Blachę należy delikatnie upuścić na miękką powierzchnię (np. łóżko), by masa równomiernie się rozłożyła.
Następnie odkładamy blachę na ok. 30 minut, by makaroniki podeschły i utworzyła się na nich cienka skorupka (będzie można bez przyklejenia dotknąć je delikatnie palcem). 
Piec w 150ºC przez ok. 12 minut.
Dodatkowo: 
  • nutella 
  Upieczone ciasteczka przełożyć nutellą. 

Bon Appétit!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz