sobota, 12 lipca 2014

Restauracja Trattoria “LA SCOGLIERA” - ulica Renato Birolli 103, Manarola, La Spezia – Włochy

Kochani, dzisiaj możecie przenieść się ze mną do pięknej i słoncznej Italii i razem możemy zaglądnąć do wspaniałego miejsca na kulinarnej mapie świata. Zapraszam Was na pierwszą recenzję zagranicznej restauracji o nazwie "La Scogliera" we Włoszech, w malowniczym Cinque Terre.


  W takich okolicznościach warto zasiąść w ulubionej kawiarence z pyszną, świeżo mieloną kawą w ręku i podziwiać jak piękny jest świat...

Tak wygląda Trattoria La Scogliera, która skusiła mnie zapachem świeżych owoców morza i pizzy. 

Jeszcze krótki rzut oka na menu i wiedziałam, że muszę tam wejść. 

Raz, dwa i byłam już przy stoliku z menu w ręce. 

W czasie oczekiwania na posiłek można poskromić pierwszy głód świeżo pieczonym chlebem z pyszną oliwą. I oczywiści kawa...

Wybór dania głównego też nie był trudny, skoro do środka skusił mnie zapach owoców morza i pizzy to właśnie to chciałam mieć na talerzu. 

Wnętrze prezentuje się tak: 

A zewnątrz: 

Będąc w mojej ukochanej Italii nie mogłam sobie odmówić skosztowania tych wszystkich pięknie wyglądających i kuszących zapachem specjałów i w czasie mojej podróży odwiedziłam kilka punktów gastronomicznych. Dzisiaj przedstawię Wam jeden z nich, a mianowicie restaurację La Scogliera., która znajduje się w bajecznym i malowniczym Cinque Terre. Jest to typowo turystyczna miejscowość, która w sezonie przyciąga rzeszę podróżnych, a wiadomo tam gdzie jest ruch, jest też dużo restauracji.
Czym skusiła mnie La Scogliera? Przede wszystkim aromatem świeżych owoców morza, który roznosił się po całej uliczce. Jeszcze krótki rzut oka na menu i wiedziałam, że to będzie to miejsce w którym chcę się zatrzymać.
Sam wygląd restauracji nie różni się niczym specjalnym od innych lokali w tym miejscu, ale robi wrażenie zadbanej i czystej.
Wybierając swoje danie z menu warto wybrać coś z dań, które są specjalnością dnia, ponieważ mamy pewność, że są świeże i przygotowywane dokładnie w danym dniu.
Ja skusiłam się na spaghetii frutti di mare i klasyczną pizze margharitę. Oczekując na swoje zamówienie zostałam poczęstowana świeżym chlebem oraz oliwą naprawdę wysokiego gatunku co tylko wzmogło mój apetyt. Na szczęście na danie nie czekałam długo, około 10 minut,  a w między czasie zdążyłam rozsmakować się w obłędnie aromatycznej kawie.
Spaghetti było znakomite, można powiedzieć makaron perfekcyjny. Owoce morza były przyrządzone w doskonałym maślano-ziołowym sosie i była ich naprawdę niezliczona ilość w jednej porcji, która swoją drogą była sporych rozmiarów.
Pizza równie pyszna, klasyczna włoska na cienkim, chrupiącym cieście prosto z pieca. Widać, że kucharz wkłada dużo serca w swoje potrawy i naprawdę zwraca uwagę na jakość i świeżość produktów z których gotuje.
Ceny jakie są w restauracji moim zdaniem są optymalne, ponieważ porcję mają przyzwoite rozmiary, jakość produktów jest na odpowiednim poziomie, ponadto w tej lokalizacji lokale utrzymują dość podobne stawki i ciężko znaleźć równie dobre jedzenie w niższej cenie.
Koszt spaghetti to 11 euro, pizza margharita 6,5 euro, kawa 2 euro i do tego doliczyć trzeba napiwek, który doliczany jest do rachunku 2,5 euro za osobę.  
Obsługa bez zarzutów, w miarę można dogadać się po angielsku, choć oczywiście najlepiej mówić po włosku.
Podsumowując, jeśli będziecie spacerować po tej bajecznej krainie i znajdziecie się w pobliżu tego miejsca bez obaw możecie się udać do restauracji "La Scogliera", a z pewnością skosztujecie prawdziwie włoskiego jedzenia i wyjdziecie z pełnymi brzuchami i uśmiechniętą miną.

Obiekt otrzymuje w skali KamEat:  23 punkty - LOKAL BARDZO DOBRY !!!

KATEGORIA:
KRYTERIA I PRZEDZIAŁ PUNKTOWY:
UZYSKANE PUNKTY  przez Dionizetti (Kraków):
Potrawa
Świeżość (0-2 pkt)
2
Jakość (0-2 pkt)
2
Harmonia Smaków (0-2 pkt)
2
Zapach (0-1 pkt)
1
Temperatura (0-1 pkt)
1
Konsystencja (0-1 pkt)
1
Element zaskoczenia, nietuzinkowość (0-1 pkt)
0
Zgodność z opisem (0-1 pkt)
1
Czas oczekiwania (0-1 pkt)
1
Samopoczucie po (0-1 pkt)
1
Sposób podania
(0-3 pkt)
2
Cena
(0-5 pkt)
3
Obsługa
(0-3 pkt)
2
Wygląd lokalu
(0-4 pkt)
3
Dojazd i komunikacja
(0-2 pkt)
1
SUMA:
MAX 30 pkt
PRZYZNANO: 23 pkt

Interpretacja wyników: 
0 - 14 lokal bardzo słaby (nie warto go odwiedzać)
15 - 18 lokal przeciętny (można się udać jedynie w "wielkim głodzie")
19 - 22 lokal przyzwoity (lokal spełnia wszystkie podstawowe wymagania, można udać się raz na czas lub przy okazji)
23 - 26 lokal bardzo dobry (warto odwiedzić to miejsce)
27 - 30 lokal zachwycający (lokal, który dostarczy nam niezapomnianych wrażeń)

!!! Aby dowiedzieć się więcej szczegółów o Skali KamEat wejdź TU !!! 

1 komentarz:

  1. Wow, taka włoska restauracja to dopiero genialny pomysł na biznes! Musze na ten temat pomyśleć i zbadać konkurencję na rynku ;)

    OdpowiedzUsuń